Prawo rodzinne

Sprawy rodzinne muszą iść w parze z wysokimi kwalifikacjami jakie posiada dobry adwokat
Wszystkie relacje z najbliższymi określa prawo rodzinne, a dokładniej mówiąc kodeks rodzinny i opiekuńczy. Zbiór wszystkich przepisów wskazuje jakie prawa i obowiązki mają m.in. małżonkowie nie tylko względem siebie, ale również dzieci. To właśnie na podstawie prawa rodzinnego rozwiązywane są sprawy związane z rozwodem, alimentami, opieką nad małoletnimi oraz podziałem majątku wspólnego. Dobry adwokat prowadzący sprawy rodzinne niezależnie od sytuacji zawsze ma na uwadze dobro dziecka oraz ochronę najważniejszej wartości jaką jest rodzina!

W jakich sprawach głównie działamy?

Zapewniając kompleksową obsługę prawną oraz udzielając porad prawnych, działamy w obszarze całego prawa rodzinnego. Na co dzień pomagamy w takich sprawach jak:

  • rozwód i separacje,
  • podział majątku wspólnego,
  • alimenty,
  • ustalenie, zaprzeczenie ojcostwa,
  • ustalenie kontaktów z dzieckiem,
  • przyznanie, pozbawienie, ograniczenie władzy rodzicielskiej,
  • rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka

Prawo rodzinne nie muszą być trudne! Adwokat z miasta Zawiercie jest tego potwierdzeniem

Sprawy rodzinne na tle innych postępowań wyróżnia dający się odczuć bardzo silny charakter emocjonalny. Konieczne jest, aby adwokat rodzinny poza specjalistyczną wiedzą wykazywał także duże pokłady empatii oraz wyrozumiałości. Zdecydowanie ułatwia to przejście przez długo trwające rozprawy dostarczające wiele stresu. Wykwalifikowany adwokat, dla którego sprawy rodzinne nie stanowią tajemnic ustali odpowiednią strategię działania, a tym samym zwiększy szanse na wydanie jak najkorzystniejszego wyroku przez sąd. Pamiętaj, że Twoja sprawa, nawet jeśli tak Ci się wydaje, nie jest przegrana. Fachowa wiedza zdobywana latami oraz poparta dużym doświadczeniem to klucz otwierający furtkę do nowego, lepszego życia. Wszystkie osoby mieszkające w mieście Zawiercie na pomoc adwokata rozwiązującego sprawy rodzinne mogą liczyć w kancelarii adwokackiej adwokata Pawła Dratwy. Wyróżnia nas holistyczne podejście do tematu z nastawieniem na przeprowadzenie sprawiedliwego procesu. Nasi Klienci mogą liczyć na indywidualne podejście oraz godne reprezentowanie wszystkich interesów przed sądem!

Kiedy prawo rodzinne Cię przytłacza adwokat okazuje się niezbędny! Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej w mieście Zawiercie!

Zadzwoń do nas!

Najczęściej zadawane pytania:

#1 Czy mogę liczyć na pomoc w napisaniu pozwu o rozwód?

Oczywiście, że tak! Nasza pomoc opiera się na przeprowadzeniu Cię przez całe postępowanie od A do Z, bez dodatkowego stresu. Pamiętaj, że właściwie napisany pozew bez jakichkolwiek błędów pełni kluczową rolę dla sądu.

#2 Czy przed konsultacją muszę wiedzieć jaki rozwód z orzekaniem czy bez chcę przeprowadzić?

Nie wymagamy tego. Po przeanalizowaniu Twojej sytuacji oraz zapoznaniu z zebranym materiałem dowodowym wskażemy, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze, a tym samym możliwe do przeprowadzenia z powodzeniem.